Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

Telefon 116 111 służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach.

Więcej

Wizyty w Polsce

W ramach współpracy międzynarodowej- zarówno zdobywania wiedzy jak i dzielenia się naszymi doświadczeniami gościmy w Telefonie zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 przedstawicieli zagranicznych telefonów zaufania oraz innych profesjonalistów zainteresowanych naszą pracą. Poniżej przedstawiamy krótkie relacje zespotkań z zagranicznymi profesjonalistami w Fundacji Dzieci Niczyje.


 

Wizyta przedstawicielki norweskiego telefonu Kors på halsem, 15 marca 2011 r., Warszawa

W marcu gościliśmy w Fundacji Dzieci Niczyje przedstawicielkę norweskiego telefonu zaufania dla dzieci prowadzonego w Norwegii przez Czerwony Krzyż. Podczas kilkugodzinnej wizyty przedstawiliśmy system współpracy ze stażystami oraz  model pomocy online wypracowany przez konsultantów Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. 

Czytaj więcej

 


 

Wizyta przedstawicielki kenijskiego telefonu zaufania dla dzieci Childline Kenya, 3 listopada 2010 r., Warszawa

Na początku listopada 2010 roku gościliśmy przedstawicielkę kenijskiego telefonu Childline Kenya. Celem wizyty było poznanie specyfiki świadczenia pomocy zarówno przez telefon jak i online w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.

 Czytaj więcej

 


 

Wizyta studyjna przedstawicielek czeskiego telefonu zaufania dla dzieci Sdružení Linka Bezpečí, 14-15 września 2010 r., Sztokholm

W 2010 roku gościliśmy przedstawicielki czeskiego telefonu Sdružení Linka Bezpečí, które zainteresowany były zgłębieniem modelu pomocy online świadczonej w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, ale równie chętnie dzieliły się doświadczeniami pracy w czeskim telefonie zaufania.

 Czytaj więcej

 


 

Wizyta studyjna przedstawiciela szwedzkiego telefonu zaufania dla dzieci BRIS, 29-30 marca 2010 r., Warszawa

W ramach współpracy partnerskiej pomiędzy FDN i BRIS w marcu 2010 roku odbyła się pierwsza część projektu, którego celem była wymiana doświadczeń dotyczących współpracy z wolontariuszami w telefonach zaufania dla dzieci. Drugi etap projektu miał miejsce w Sztokholmie w maju.

 Czytaj więcej