Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

Telefon 116 111 służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach.

Więcej

Telefon Zaufania 116 111 na Forum Młodzieży !

Już 4 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się Forum Młodzieży. W tegorocznej edycji uczestnicy z 12 szkół z całej Polski tworzą sześć grup, które wirtualnie pracują nad projektami. Młodzi ludzie pokażą, jak chcą działać i zaprezentują wspólnie przygotowane wystąpienia dotyczące tego, jak działać jako dobry wolontariusz, jakie kompetencje nabywać aby zostać przedsiębiorczym, czy można nauczyć się być twórczym, co pomaga w innowacyjności, jak żyć ekologicznie, a także jak umieć być sobą.

Razem z młodymi na scenie pojawią się przedstawiciele organizacji pozarządowych, eksperci i wyjątkowi goście. Celem tego przedsięwzięcia jest zainteresowanie młodzieży aktywnym uczestnictwem w życiu społecznym.

Fundacja Dzieci Niczyje wspiera organizatorów akcji i jest jej partnerem. Młodzi ludzie będą mieli okazję porozmawiać z konsultantami Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, którzy będą czekali na nich przy swoim stanowisku. Oprócz ciekawych informacji na temat działania telefonów, osoby z Warszawy i okolic będą miały też możliwość zapisu do Rady Młodzieżowej, do której rekrutacja wciąż trwa!