Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

Telefon 116 111 służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach.

Więcej

Podsumowanie stażu w Telefonie 116 111 przygotowane przez naszą byłą stażystkę

Jestem bardzo zadowolona ze stażu, z którym uczestniczyłam przez ostatni rok. Marzę o pracy w zawodzie psychologa i ten staż utwierdził mnie w przekonaniu, że nadal tego chcę, nadaję się do tego i zależy mi jeszcze bardziej niż przed rokiem. Staż przede wszystkim pozwolił mi na współpracę z doświadczonymi osobami, z których mogłam i wciąż mogę czerpać inspirację.

Na szkoleniach zdobyłam wiedzę oraz umiejętności, które mogłam wykorzystywać zarówno w pracy w telefonie jak przy odpisywaniu na maile. Prowadząc rozmowy z dziećmi odkryłam w sobie ogromne pokłady cierpliwości i zrozumienia. Zawsze też mogłam liczyć na wsparcie innych pracowników i stażystów.

Miłym zaskoczeniem okazało się prowadzenie warsztatów w bezpośrednim kontakcie z młodzieżą w szkołach oraz przygotowywanie warsztatów dla rodziców podczas pikników. W zasadzie staż oferuje wszystko co może się przydać przyszłemu psychologowi w pracy z drugim człowiekiem. To od stażysty zależy ile pracy i zaangażowania włoży w ten staż. Myślę, że nie mogłam tego czasu wykorzystać lepiej.

Absolwentka II edycji stażu w Telefonie 116 111