Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

Telefon 116 111 służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach.

Więcej

Podsumowanie stażu w Telefonie 116 111 przygotowane przez naszą byłą stażystkę

Staż w 116 111 trwał rok. Pewnie znajdzie się ktoś kto powie, że to aż rok, jednak mi ten rok miną zaskakująco szybko. Myślę, że każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie.

Ja miałam okazję lepiej poznać swoje możliwości czy umiejętności, przełamać swoje ograniczenia,  znaleźć pewien z elementów swojej drogi życiowej i nauczyć się rozmowy, która zamiast dawać gotowe rozwiązania, pozwala wspólnie ich
poszukiwać.

Od mnogości szkoleń początkowo może rozboleć głowa, natomiast z czasem cała wiedza układa się w przydatną całość. Kwintesencją wszystkiego jest rozmowa z dzieckiem, za którą przy dłuższej przerwie osobiście tęsknie.

Przez rok stażu, pewnie z kilku rzeczy zrezygnowałam, kilka przełożyłam na inny termin, natomiast mam pewność, że było warto. Był to czas, który dzięki ciągłym kontaktom z innymi ludźmi, pokazał mi, jak w inny sposób można spojrzeć na pomoc drugiemu człowiekowi.

Pisząc to, ciągle pchają mi się do głowy słowa dziewczynki: „fajnie, że jesteście”. Bo czy trzeba czegoś więcej aby poczuć, że to wszystko ma sens :)

 

Absolwentka II edycji stażu w Telefonie 116 111