Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

Telefon 116 111 służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach.

Więcej

Podsumowanie stażu w Telefonie 116 111 przygotowane przez naszą byłą stażystkę

Przez ten rok miałam możliwość nauczenia się przeprowadzania rozmów z osobami potrzebującymi pomocy. Nauczyłam się słuchać co jest bardzo istotne w zawodzie psychologa i w kontakcie z pacjentem.

Dowiedziałam się również w jaki sposób funkcjonują telefony zaufania i jak niezbędna jest taka pomoc. Dzięki stażowi nauczyłam się pracy w zespole. Wsparcie jakie otrzymałam od całego zespołu 116 111 i stażystów było dla mnie bardzo ważne.

Cały rok był dla mnie ważny ponieważ miałam okazję nauczyć się czegoś nowego. Dowiedziałam się z jakimi problemami borykają się polskie nastolatki i jak ważne jest dla nich wsparcie innej osoby.

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w stażu w Telefonie Zaufania 116 111 ponieważ jest to ciekawe doświadczenie, które pozwala nabyć nową wiedzę niezbędną do dalszej pracy w zawodzie psychologa.

Absolwentka II edycji stażu w Telefonie 116 111