Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

Telefon 116 111 służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach.

Więcej

Wizyty zagraniczne

Przedstawiciele Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 uczestniczą w zagranicznych szkoleniach, wizytach studyjnych i konferencjach międzynarodowych. Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk jest bardzo ważnym elementem doskonalenia codziennej pracy konsultantów telefonów zaufania na całym świecie. Poniżej przedstawiamy krótkie relacje z zagranicznych spotkań z przedstawicielami dziecięcych telefonów zaufania.

 


 

CHI: Piąte międzynarodowe konsultacje dla przedstawicieli telefonów dla dzieci z całego świata, 24-28 października 2010 r., Madryt, Hiszpania

Child Helpline International w cyklu dwuletnim organizuje  ogólnoświatowe konsultacje dla przedstawicieli dziecięcych telefonów zaufania zrzeszonych w organizacji. W 2010 roku International Consultation gościła hiszpańska organizacja Fundacion ANAR. 

 Więcej

 


 

Szkolenie dotyczące współpracy z wolontariuszami w dziecięcych telefonach zaufania, 1-3 lipca 2010 r., Amsterdam

Przedstawicielki Fundacji Dzieci Niczyje uczestniczyły w szkoleniu dotyczącym współpracy z wolontariuszami w telefonie zaufania, zorganizowanym przez holenderski telefon Kinder Telefoon i Child Helpline International.

Więcej

 


 

Wizyta studyjna w szwedzkim dziecięcym telefonie zaufania BRIS, 23-25 maja 2010 r., Sztokholm

W 2010 roku rozpoczęliśmy współpracę ze szwedzkim telefonem zaufania BRIS. Celem projektu częściowo sfinansowanego przez CHI była wymiana doświadczeń dotyczących współpracy z wolontariuszami przy obsłudze linii 116 111 w obu krajach. W maju 2010 r. miała miejsce druga część projektu – wizyta przedstawicielek FDN w sztokholmskiej siedzibie BRIS. 

Więcej 

CHI: Trzecie regionalne konsultacje dla przedstawicieli telefonów zaufania dla dzieci w Europie, 4-7 października 2009 r., Mediolan

W 2009 roku na europejskich konsultacjach dla przedstawicieli telefonów zaufania dla dzieci wśród przedstawicieli Fundacji Dzieci Niczyje , znalazła się przedstawicielka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.  Po raz pierwszy podczas konsultacji CHI odbyły się sesje poświęcone w całości telefonom funkcjonującym pod numerem 116 111.

Więcej

 


 

Wizyta w czeskim telefonie Sdružení Linka Bezpečí, 29 października 2008 roku, Praga

Przed samym rozpoczęciem obsługi linii 116 111 w Polsce przedstawiciele Fundacji Dzieci Niczyje odbyli wizytę studyjną w czeskim telefonie dla dzieci Sdružení Linka Bezpečí, podczas której poznaliśmy organizację i zasady pracy dziecięcego telefonu działającego od ponad 14 lat.

Więcej

 


 

Wizyta studyjna w węgierskim telefonie Kék Vonal, 13-14 października 2008 r., Budapeszt

Tworząc polski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 wspieraliśmy się wiedzą bardziej doświadczonych w realizacji podobnych projektów partnerów zagranicznych. W ramach przygotowań do obsługi linii pracownicy Fundacji Dzieci Niczyje wzięli udział w wizycie studyjnej w węgierskiej organizacji Kék Vonal, prowadzącej szereg programów mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, w tym dwa telefony zaufania.

Więcej